Πανελλήνιες 2019: 350 θέσεις στην ΕΛΑΣ - Όλη η προκήρυξη - Μέχρι πότε οι αιτήσεις

Προκηρύχθηκε ο διαγωνισμός για την εισαγωγή στις Σχολές Αξιωματικών και Αστυφυλάκων της Ελληνικής Αστυνομίας (ΕΛ.ΑΣ.) μέσω των Πανελληνίων 2019.

Πανελλήνιες 2019: Ο αριθμός των ιδιωτών υποψηφίων που θα εισαχθούν στη Σχολή Αστυφυλάκων καθορίζεται σε τριακόσιους δέκα (310) και εκείνων που θα εισαχθούν στη Σχολή Αξιωματικών σε σαράντα (40).

Η κατανομή των θέσεων ανά σύστημα συμμετοχής και κατηγορία υποψηφίων περιγράφεται λεπτομερώς στο Παράρτημα 2 της παρούσας Προκήρυξης.

Για τον τόπο και το χρόνο διεξαγωγής των προκαταρκτικών εξετάσεων και για το πρόγραμμα εξέτασης, οι υποψήφιοι/ες θα ενημερώνονται με δική τους ευθύνη από την ιστοσελίδα της Ελληνικής Αστυνομίας www.hellenicpolice.gr ή www.astynomia.gr και από τις Διευθύνσεις Αστυνομίας και τα Αστυνομικά Τμήματα, όταν εκδοθεί

Οι αιτήσεις των συμμετεχ'οντων υποβάλλονται μέχρι την Τετάρτη 5 Ιουνίου.

Δείτε εδώ την προκήρυξη

www.dikaiologitika.gr

Τα οριστικά Επιστημονικά Πεδία- Οι συντελεστές βαρ...
Το ΦΕΚ με το Μηχανογραφικό των ΓΕΛ και ΕΠΑΛ