Παύει να ισχύει η εγκύκλιος για τη διαγραφή των απουσιών λόγω εποχικής γρίπης

Απόφαση του υπουργού Παιδείας Κ. Γαβρόγλου

Παύει να ισχύει από  13 Μαρτίου η εγκύκλιος για την απαλλαγή των μαθητών από τις απουσίες που έγιναν λόγω της εποχικής γρίπης, με απόφαση που υπέγραψε ουπουργός Παιδείας Κ. Γαβρόγλου.

Το esos εφιστά την προσοχή προς τους μαθητές και γονείς ότι οι ιατρικές βεβαιώσεις για να έχουν ισχύ θα πρέπει να αναφέρουν την αιτιολογία "εποχική γρίπη" , δεδομένου ότι η απόφαση του υπουργού αναφέρεται σε "εποχική γρίπη".

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

Υπενθυμίζεται ότι ως έναρξη εφαρμογής της εγκυκλίου για την απαλλαγή των μαθητών από τις απουσίες που έγιναν λόγω εποχικής γρίπης ορίστηκε από τον υπουργό Παιδείας, ο μήνας Ιανουάριος.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΤΟ ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

ΠΗΓΗ.ww.esos.gr

Το νέο σύστημα εισαγωγής στα ΑΕΙ και οι αλλαγές στ...
Την Πέμπτη το νέο σύστημα εισαγωγής στα ΑΕΙ