Χορήγηση του φοιτητικού επιδόματος

Από σήμερα Παρασκευή 27 Ιουλίου ανοίγει η πλατφόρμα για τη χορήγηση του φοιτητικού στεγαστικού επιδόματος.

Το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων ανακοινώνει ότι ανοίγει ξανά από σήμερα Παρασκευή 27 Ιουλίου και θα παραμείνει ενεργή έως τις 31 Ιουλίου η ηλεκτρονική πλατφόρμα υποβολής αίτησης για τη χορήγηση του φοιτητικού στεγαστικού επιδόματος των 1.000 ευρώ, ακαδημαϊκού έτους 2017 – 2018.

Η πρόσβαση στην εφαρμογή του στεγαστικού επιδόματος γίνεται με τους κωδικούς πρόσβασης στο Taxisnet. Πριν προχωρήσουν στην υποβολή αίτησης για το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018 οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει πρώτα να έχουν υποβάλει φορολογική δήλωση για το φορολογικό έτος 2017. Σε αντίθετη περίπτωση, η αίτησή τους θα απορριφθεί αυτόματα.

Οι ενδιαφερόμενοι θα μπορούν να υποβάλουν την αίτηση ή να οριστικοποιήσουν την αίτηση που αποθήκευσαν προσωρινά, ακολουθώντας τον παρακάτω σύνδεσμο: https://stegastiko.minedu.gov.gr/

Πρόγραμμα επαναληπτικών Πανελλαδικών εξετάσεων
Εκτιμήσεις για τις βάσεις από τον Πρόεδρο της ΟΕΦΕ...